Akcie na majitele

Akcie na majitele a jak je nejlépe definovat? Obecně vzato, jde o jednu z možností formálního statutu daných akcií, které byly vydány. Akcie na majitele jsou samozřejmě rovněž cenným papírem a bezprostředně souvisí s fungováním akciové společnosti (akcionáři – vlastníci). Vysvětleme si však blíže problematiku zvanou akcie na majitele.

Akcie na majitele jsou v držení (vlastnictví) anonymních držitelů. Tímto podstatným detailem se jasně odlišují od akcií na jméno, kde je konkrétní vlastník znám a tedy naprosto čitelný. Akcie na majitele mají rovněž své výhody, o nichž si následně povíme. Každý si sám může promyslet, zda jsou akcie na majitele pro něho tou nejvhodnější možnou variantou.

Akcie na majitele a jejich podoby

Veškeré akcie na majitele existují v daných oficiálních podobách. A jaké to jsou? Zaknihovaná podoba – převádí se smlouvou a registrací podle zákona o cenných papírech. Listinná podoba – jde o fyzické předání, přičemž nové akcie na majitele již nemohou být vydány v listinné formě. Vzhledem k tomu, že akcie na majitele mají anonymního držitele, nemusí být pro všechny čitelné.

Akcie na majitele – snadné nakládání

Akcie na majitele mají nemalé praktické výhody. Hlavní výhoda této formy akcií spočívá v tom, že akcie na majitele jsou snadno obchodovatelné a další obrovská výhoda znamená, že jsou rovněž volně převoditelné. Na obchodním poli s akciemi tedy znamenají akcie na majitele viditelné plusové body. Majitelé by neměli mít problémy s nimi nakládat dle svého uvážení.

Každá akcie má své výhody

Stručně řečeno, každá forma akcií má nějaké své konkrétní výhody. Akcie na majitele nejsou pochopitelně jediné na trhu. Vedle již zmíněných akcií na jméno existují rovněž akcie listinné a zaknihované. Která možnost je ta pravá, je na zvážení akcionáře. Akcie na majitele však určitou dávku vlastního přínosu dávají.

Kontaktní formulář

Odešlete poptávku, budeme Vás kontaktovat.