Evropské hospodářské zájmové sdružení

Víte, co to znamená, když se řekne evropské hospodářské zájmové sdružení (EHZS)? Pro většinu lidí to bude s největší pravděpodobností neznámý pojem nebo budou mít jen mlhavou představu o co se jedná. Výraz evropské hospodářské zájmové sdružení se přece jen nevyskytuje v médiích tak často a proto není divu, že spíše odborníci a lidé z branže se v tom umí orientovat.

Evropské hospodářské zájmové sdružení má za cíl usnadnit spolupráci mezi podnikateli z různých členských států Evropské unie. Nejedná se tedy přímo o konkrétní formální status obchodní společnosti. Evropské hospodářské zájmové sdružení lze přirovnat ke spolku, kde si firmy vzájemně pomáhají a provozují své podnikatelské aktivity. Řečeno trochu zjednodušeně a lidově.

Evropské hospodářské zájmové sdružení má pravidla

Evropské hospodářské zájmové sdružení má daná pravidla, která musí splňovat. Je to především vymezení činnosti, která spočívá v ulehčování a rozvíjení hospodářské činnosti. Tato činnost musí souviset s hospodářskou činností členů. Evropské hospodářské zájmové sdružení je vyloženě podpůrný projekt rozvoje podnikatelských aktivit zúčastněných obchodních společností.

Evropské hospodářské zájmové sdružení má i omezení

Na evropské hospodářské zájmové sdružení se vztahují i jistá omezení. Účelem není dosažení vlastního zisku, ale podpora růstu zisků členů. Evropské hospodářské zájmové sdružení nesmí mít výkonnou či kontrolní moc nad činností svých členů. Organizace tedy nikoho neřídí, neúkoluje a nekontroluje. Vše je založeno na usnadnění podmínek.

Členství je dobrovolné

Evropské hospodářské zájmové sdružení může, ale nemusí být právnickou osobou. Členství v tomto sdružení je dobrovolné. Podnikatelské subjekty v Evropě tedy nemusí využívat služeb, které evropské hospodářské zájmové sdružení nabízí. Tolik tedy k objasnění smyslu a poslání sdružení, které není navenek v České republice zase až tak moc známé.

Kontaktní formulář

Odešlete poptávku, budeme Vás kontaktovat.