Nominee služby

Využíváte někdy nominee služby? Možná ano a ani jste si přitom třeba neuvědomili, že jde o zmíněné nominee služby. Ve své podstatě je to služba jako každá jiná, jen se týká přímo lidí a jejich potenciálu. Nominee služby obvykle poskytují specializované firmy či přímo konkrétní jedinci (např. osoby samostatně výdělečně činné). Nicméně, následně si vysvětlíme, co jsou nominee služby.

Nominee služby se týkají přímo obchodních společností. Jejich podstatou je poskytování důvěryhodných, prověřených a bezúhonných lidí do statutárních a dozorčích orgánů společností. Nominee služby tedy zajišťují manažery, jednatele a kontrolní pracovníky pro dané firmy, které mají o nominee služby zájem. Není to nic neobvyklého, ba právě naopak.

Nominee služby do s.r.o. i a.s.

Nominee služby se hodí jak pro akciové společnosti, tak pro společnosti s ručením omezeným, případně další formy podniku. U s.r.o. se nominee služby nejčastěji projevují na pozici jednatele, u a.s. pak jde o členy představenstva, dozorčí rady či výkonného manažera (ředitele). Nominee služby ve své podstatě vlastně vykonávají zástup za skutečné akcionáře, společníky a jednatele.

Nominee služby garantuje poskytovatel

Za správný výkon nominee služby a činnost osob v ní zapojených plně odpovídá poskytovatel služby. Je proto logické, že musí jít o bezúhonné, důvěryhodné a prověřené lidi. Lidé z nominee služby jednají jen na základě pokynů vlastníka (akcionáře). Vztahy mezi dosazenými osobami a vlastníkem jsou ošetřeny smluvně.

V rámci svého pověření

Nominee služby tedy poskytují správné lidi na klíčová místa v konkrétní obchodní společnosti. Ti konají svou práci s omezením, která konkretizuje smluvní vztah se skutečným vlastníkem. Nominee služby mají vždy na zřeteli zájmy akcionáře a nikdy nekonají nic nad rámec pověření či mimo pokyny skutečného vlastníka obchodní společnosti.

Kontaktní formulář

Odešlete poptávku, budeme Vás kontaktovat.