Offshore společnost

Orientujete se v pojmu offshore společnost? Je docela pravděpodobné, že ne. Mnozí lidé o něčem takovém snad ani nikdy neslyšeli. Offshore společnost je oficiálně užívaný výraz, i když v České republice se moc nepoužívá nebo se tak děje jen v určitých obchodních kruzích a institucích státní správy. Následně si vysvětlíme pojem offshore společnost.

Offshore společnost ve svém pravém slova smyslu představuje firmu, která byla založena v daňovém ráji z důvodu anonymity či ochrany vlastnictví a majetku nebo z důvodu daňové optimalizace a snížení daňové zátěže. Vcelku jednoduché, že? Offshore společnost tedy může mít své kořeny i v České republice a oficiálně existovat v jiné zemi.

Offshore společnost má své výhody

Je logické, že taková offshore společnost má své výhody. Jinak by ani nevznikala. Ony výhody lze charakterizovat následně. Offshore společnost nemusí mít základní kapitál, jde o rychlé založení, nesporné daňové výhody a anonymita (možnost využití nominee služby). Pokud offshore společnost nevyvíjí činnost na území domovského státu, splňuje daňovou povinnost úhradou paušálního ročního polatku.

Offshore společnost a daňový ráj

Offshore společnost má tedy pro svou existenci hodně důvodů. A vlastně se ani není majitelům co divit. Jen využívají přívětivějšího podnikatelského prostředí. Offshore společnost je součástí daňového ráje, a to s sebou nese i takové věci jako, že se nedaní dividendy, zisky jsou daněny jen zanedbatelně či jsou na místě investiční pobídky.

Tisíce společností na světě

Offshore společnost není nic ojedinělého či mimořádného. Právě naopak. Po celém světě existuje či vzniká tisíce takový firem. Pro své vlastníky je offshore společnost prakticky velmi ideálním řešením na poli podnikatelských aktivit a zdanění. Země, která nenabízí srovnatelné podmínky pak jen těžko může konkurovat a udržet obchodní společnosti doma.

Kontaktní formulář

Odešlete poptávku, budeme Vás kontaktovat.