Rozdělení obchodní společnosti

Rozdělení obchodní společnosti je v určitý čas praktickým a logickým krokem. Děje se tak s různých důvodů a je možné je provést několika způsoby. Rozdělení obchodní společnosti nemá nikoho poškodit, a to ani menšinového vlastníka, ale podle zákona uzpůsobit stav věci nové skutečnosti. Rozdělení obchodní společnosti je tak běžnou praxí.

Rozdělení obchodní společnosti je možné uskutečnit několika způsoby. Vždy záleží na konkrétních podmínkách a podle toho se zvolí ten nejvhodnější postup. Ostatně v otázce rozdělení obchodní společnosti nejlépe poradí právní zástupce. Jaké možnosti tedy platí pro rychlé a zákonné rozdělení obchodní společnosti?

Rozdělení obchodní společnosti – nové společnosti

Prvním ze způsobů rozdělení obchodní společnosti je stav, kdy zároveň dochází k založení nových obchodních společností. Znamená to tedy, že obchodní společnost zaniká a jmění přechází na nástupnické obchodní společnosti. Původní společníci jsou společníky i nástupnické firmy. Rozdělení obchodní společnosti je tak poměrně snadné.

Rozdělení obchodní společnosti – sloučení

Další variantou rozdělení obchodní společnosti je rozdělení sloučením. Obchodní společnost zaniká a rozdělí se tak, že jednotlivé části se stávají součástí jiných obchodních společností, které již existují. I tato praxe poskytuje rychlé uskutečnění rozdělení obchodní společnosti. Jak logicky vyplývá, nejde o žádný složitý právnický akt.

Rozdělení obchodní společnosti – kombinace

Poslední možností rozdělení obchodní společnosti je rozdělení kombinací. Prakticky to znamená, že zanikající i nástupnická obchodní společnost má stejnou formu. Toto rozdělení obchodní společnosti je vlastně nejjednodušší. Je očividné, že vhodná varianta se zvolí podle konkrétních podmínek.

Kontaktní formulář

Odešlete poptávku, budeme Vás kontaktovat.