Sídlo společnosti

Co je vlastně sídlo společnosti? Slovní spojení je sice v běžném hovorovém či písemném styku používáno, ale ví opravdu všichni, co si pod ním představit? Nejde tu o nic překvapivého, sídlo společnosti je prostě místo, kde firma či organizace oficiálně sídlí. Zkrátka, kde by každý ji měl najít a mohl sem posílat poštovní zásilky. Stručně řečeno.

Sídlo společnosti může mít několik podob. Buď na daném místě firma fyzicky existuje nebo se jedná o virtuální sídlo a tedy slouží jen jako oficiální adresa. Své sídlo společnosti má samozřejmě nejen každá firma, ale i každý samostatně podnikající člověk. Obecně je však výraz obvykle dobře chápán, a to v pravém slova svého smyslu.

Sídlo společnosti eviduje úřad

Jak chápe sídlo společnosti legislativa? Zhruba následně. Sídlo společnosti je adresa zapsaná v obchodním rejstříku nebo na živnostenském úřadě či finančním úřadě. Prostě místo, pro oficiální styk s úřady, klienty, zákazníky, dodavateli či veřejností. Sídlo společnosti by mělo být jasné a srozumitelné. Nikdo by neměl mít problém danou firmu snadno najít.

Sídlo společnosti je místo podnikání

Jako sídlo společnosti se obecně zapisuje skutečné místo podnikání. Tedy adresa na níž fyzicky jste, pracujete zde, vyrábíte apod. V současné době se ovšem jako sídlo společnosti zapisuje rovněž i virtuální adresa. To znamená, že firma má na daném místě svou oficiální adresu, ale např. provozovnu má jinde. Pro úřední, podnikatelský či veřejný styk pak slouží ono virtuální sídlo společnosti.

Sídlo společnosti se netýká jen firem

Z výše uvedeného logicky vyplývá, že své sídlo společnosti má například akciová společnost nebo společnost s ručením omezeným. Rozsah je ovšem větší. Úředně má sídlo společnosti každý, kdo vlastní živnostenské oprávnění, zde to bývá mnohdy adresa trvalého bydliště. Pojem samotný obvykle nikoho nemate a je srozumitelný. Sídlo společnosti tak není třeba nikomu moc vysvětlovat.

Kontaktní formulář

Odešlete poptávku, budeme Vás kontaktovat.