Založení evropského družstva

Založení evropského družstva se tak trochu podobá založení jiných podobných organizací. Konkrétním příkladem může být třeba založení evropské společnosti. Založení evropského družstva stojí na již existujících subjektech a vcelku se nejedná o nic složitého, a to i když je evropské družstvo v nadnárodní úrovni. Jak tedy na založení evropského družstva?

Založení evropského družstva nabízí několik variant a je jen na konkrétních podmínkách zakladatelských organizací, jaká možnost je v dané chvíli nejschůdnější. Pro založení evropského družstva samozřejmě musí být organizace se sídlem v některém státě Evropské unie. Jaké vlastně máme možnosti, abychom mohli zdárně provést založení evropského družstva?

Založení evropského družstva – varianty

Evropská legislativa nabízí dvě varianty založení evropského družstva. Obě prakticky kopírují postupy jako při zakládání jiných podnikatelských subjektů. Založení evropského družstva je tedy možné buď fúzí národních družstev nebo transformací družstva, které má sídlo na území Evropské unie. Jak je patrné, založení evropského družstva nemusí znamenat složitý proces.

Založení evropského družstva – zakladatelé

Založení evropského družstva je podmíněno určitými podmínkami vztahujícími se na zakladatele. Přistoupit k založení evropského družstva může nejméně pět fyzických osob na území aspoň dvou různých států Evropské unie nebo nejméně pět fyzických osob společně s dalšími právnickými osobami či nejméně dvě společnosti a další právnické osoby. Základní podmínky založení evropského družstva.

Evropské družstvo

Samotné založení evropského družstva s sebou nese všechny pozdější aspekty charakteristiky takové organizace. Evropské družstvo je nadnárodní forma podnikání, podobá se klasické obchodní společnosti a v jistých ohledech i evropské společnosti. Ti, kdo se rozhodnou pro založení evropského družstva, by měli mít na paměti, že evropské družstva ručí za své závazky celým majetkem.

Kontaktní formulář

Odešlete poptávku, budeme Vás kontaktovat.