Založení společnosti

Se začátkem podnikání často souvisí i založení společnosti. Aspoň tedy v jisté fázi, kdy už nestačí pouhé postavení osoby samostatně výdělečně činné a je třeba přejít na tzv. vyšší stupeň. Je pochopitelné, že založení společnosti si žádá nezbytné kroky, které vyžaduje zákon. Tomu se prostě nelze vyhnout. Nicméně, založení společnosti nemusí být noční můrou.

Založení společnosti se v českých podmínkách týká společnosti s ručením omezeným (s.r.o.), akciové společnosti (a.s.), veřejné obchodní společnosti (v.o.s.) nebo komanditní společnosti (k.s.). Pro založení společnosti je třeba si připravit nezbytné doklady, které vám z větší části vyhotoví notář. Bez návštěvy notáře se ostatně tady neobejdete. Založení společnosti se však nemusíte obávat.

Založení společnosti, notář je klíčový

Pro jakékoliv založení společnosti je notář klíčovou osobou. Právě u něj probíhá sepsání zakladatelské či společenské smlouvy, zajistí souhlas s umístěním sídla od majitele nemovitosti, připraví návrh na zápis do obchodního rejstříku. Neobejdete se rovněž bez ověření listin a podpisů nutných k založení společnosti a prohlášení správce vkladů společnosti. Je toho prostě dost.

Založení společnosti na úřady

Notář založení společnosti urychlí a zjednoduší, ovšem něco je přece jen na podnikateli či podnikatelích. Především si sami musíte vyřídit příslušná živnostenská oprávnění, zajistit přihlášení nové společnosti na živnostenském úřadě, finančním úřadě a nechat zapsat do obchodního rejstříku. To poslední k založení společnosti provádí rejstříkový soud. Ostatně, se vším vám jistě dokáže poradit již zmíněný notář. Založení společnosti tak může proběhnout vcelku hladce.

Založení společnosti na klíč

Existuje však ještě jedna varianta, která založení společnosti staví do hodně lákavé role. Můžete využít služeb specializovaných firem, jenž provedou založení společnosti za vás. Dostanete tak svou společnost prakticky na klíč a nemusíte se o nic starat. Takové založení společnosti je rychlé, snadné a v dnešní době už i zcela běžné. Zvažte sami, která z cest je pro vás více přijatelná.

Kontaktní formulář

Odešlete poptávku, budeme Vás kontaktovat.