Office house

Ani v České republice už dávno není nouze o tzv. velké office-house. Dokonce se tento trend týká docela početného množství firemních sídel. Zmíněné organizační opatření však může mít ve svém důsledku i svá určitá rizika. Nic tedy není jenom výhodné nebo nevýhodné. Navíc, ne vždy musí nutně na negativní věci vůbec dojít. Obecně se dá říci, že office-house ano, ale...


Při větším počtu firemních adres logicky nastává i větší pravděpodobnost daňových kontrol. Velké množství společností pak využívá velmi výhodné možnosti virtuálních firemních sídel. Jedná se o zákonem povolenou možnost vůči právnickým osobám, ne pro všechny osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ). K takové věci podnikatelské subjekty přistupují tehdy, když se jim z praktického hlediska nevyplatí mít skutečnou fyzickou kancelář, chtějí snižovat náklady, pracují většinou v terénu apod. Svůj nesporný význam má i příslušnost k místním finančním úřadům. Ve velkých městech je přece jen mizivá šance na příchod daňové kontroly. Z virtuálního sídla ovšem můžete být přestěhováni.


Ano, finanční úřad na základě svého šetření je oprávněn rozhodnout o delegaci (přestěhování) firmy k jinému finančnímu úřadu. Berní úředníci musí sice své rozhodnutí zdůvodnit, nicméně, se proti němu nelze odvolat (s platností od ledna 2015). Vaše virtuální adresa zůstane oficiálně i nadále sídlem firmy, ale na starost vás bude mít jiný správce daně.

Kontaktní formulář

Odešlete poptávku, budeme Vás kontaktovat.